+48 607 055 083

WENTYLACJA HIGROSTEROWANA

Wentylacja higrosterowana – zadbaj o czyste powietrze

 

Wentylacja higrosterowana to wentylacja, której działanie oparte jest na wilgotności powietrza. Jeśli jest ona za duża, klapy przewodów wentylacyjnych otwierają się, a jeśli zbyt mała, zamykają i przerywają wentylowanie.


 

Na czystość powietrza w mieszkaniu, w biurze i we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych wpływ ma wiele czynników. Dlaczego więc warto zainstalować wentylację higrosterowaną?

 

Wentylację higrosterowaną zawsze sugerujemy naszym klientom, ponieważ:

  • Większość zanieczyszczeń powietrza w mieszkaniach związana jest z wydzielaniem się pary wodnej: gotowanie, pranie, suszenie ubrań, czy zwyczajne oddychanie – procesy te nie tylko zanieczyszczają powietrze, ale też powodują jego zwiększoną wilgotność. Dlatego tak łatwo jest poznać „brudne” powietrze po większej jego wilgotności.

  • Zarówno zbyt mokre, jak i zbyt suche powietrze źle wpływa na stan zdrowia osób, które znajdują się w pomieszczeniu. Dlatego jego wentylowanie musi uwzględniać poziom wilgotności powietrza.

 

Oferujemy urządzenia wentylacyjne oraz montaż wentylacji w Radomiu i okolicach. Serdecznie polecamy wybór tego rodzaju instalacji, gdyż ma ona jeszcze jedną zaletę: nie jest ona urządzeniem elektronicznym, nie pobiera żadnej energii i działa zupełnie samodzielnie. Dzieje się tak dlatego, że wentylacja higrosterowana skonstruowana jest z wysokiej klasy materiałów, które kurczą się lub rozciągają w zależności od wilgotności powietrza i tym samym uruchamiają lub wyłączają wentylowanie.

 

Instalujemy wentylację higroskopową w Radomiu i w pobliskich miejscowościach. Zarówno w domach prywatnych, w biurach, jak też w budynkach innego przeznaczenia. Montujemy nawiewniki wentylacji z wykorzystaniem nowoczesnych frezarek, wykorzystujemy materiały firmy, która wymyśliła wentylacji sterowanej wilgotnością – firmy Aereco. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.